Lion's Heart

logo lionsheart

Usługi transportowe HDS – kto najczęściej decyduje się na takie rozwiązanie?

uslugi hds

Obecnie coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się usługi transportowe HDS. Z powodzeniem można wykorzystywać je w szerokim zakresie i w różnych branżach przemysłu. Wpływ na to mają ich uniwersalność i wydajność. Warto zastanowić się nad tym, co kryje się za tajemniczym skrótem HDS, czym dokładnie jest ten typ transportu oraz kiedy najczęściej znajduje zastosowanie.

Transport HDS – czym jest?

Usługi transportowe HDS to popularny wybór wśród klientów. Sam skrót oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Tego typu rozwiązanie technologiczne pozwala na samodzielne rozładowywanie i załadowywanie ładunku na pojazd przez operatora. W tym celu wykorzystuje on ramię zainstalowanego dźwigu. Dzięki temu transport nawet ciężkiego ładunku jest znacznie ułatwiony i z całym procesem bez problemu poradzi sobie jedna osoba. Wpływa to na redukcję kosztów po stronie właściciela firmy transportowej i klienta.

Różne rodzaje pojazdów HDS

Na rynku znajduje się kilka podstawowych rodzajów pojazdów HDS, które wykorzystywane są w przemyśle i transporcie. Należą do nich m.in.:

  • pojazdy HDS do wycinki leśnej (posiadają dedykowane chwytaki do drewna);
  • pojazdy HDS z dźwigiem pracującym w pionie;
  • pojazdu HDS z dźwigiem pracującym w poziomie (o różnej długości i ładowności);
  • inne wyspecjalizowane jednostki HDS.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się pojazdy z dźwigiem poziomym, które są przeznaczone do użytku ogólnego. Dzięki temu charakteryzują się dużą uniwersalnością i są w stanie zaspokoić różne potrzeby użytkowników.

Gdzie najczęściej znajduje zastosowanie transport HDS?

Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie usługi transportowe HDS? Przede wszystkim wykorzystywane są przy prowadzeniu prac w obszarze budownictwa. Dzięki nim możliwe jest transportowanie materiałów budowlanych i ciężkich ładunków na i z placu budowy. Wykorzystywane są również przy pracach leśnych oraz w rolnictwie, np. do transportowania i przeładowywania bel siana. W zależności od wybranego modelu, hydrauliczny dźwig samochodowy może przewieźć nawet do kilkunastu ton ładunku. Przeszkolony operator bez trudu załaduje go na pojazd oraz z niego rozładuje.

Inne popularne wykorzystanie tego typu pojazdów to transport kontenerów morskich i kolejowych. Właśnie dlatego samochodu HDS znajdziemy w portach logistycznych. Wykorzystuje się je także do transportu specjalistycznego oraz ponadgabarytowego. Rozwiązanie stosowane jest również przy przewozie maszyn przemysłowych, rusztowań, szalunków, stróżówek czy kiosków. Tak naprawdę potencjał wykorzystania sprzętu zależy w dużej mierze od realnych potrzeb klienta. Wśród docelowych zastosowań usług transportowych HDS znajdują się także przewóz i budowa dróg tymczasowych modułowych.

Usługi transportowe HDS jako wsparcie przy drogach tymczasowych

Warto zwrócić uwagę na potencjał wykorzystania usług transportowych HDS w sektorze dróg tymczasowych. Dźwig umożliwia swobodny załadunek płyt lub innych modułów na pojazd, a następnie rozładowanie ich w miejscu przeznaczenia. Pomaga również w układaniu płyt jedna obok drugiej, dzięki czemu powstaje droga modułowa. Ten typ nawierzchni może mieć charakter tymczasowy lub stały. Drogi modułowe wykorzystuje się m.in. jako dojazd na plac budowy, objazd przy przebudowie infrastruktury drogowej czy też podkład pod plac manewrowy w firmie, gdzie porusza się ciężki sprzęt.

Z powodzeniem z dróg tego typu mogą korzystać również klienci indywidualni. Sprawdzają się one bowiem doskonale jako dojazd do posesji, domku letniskowego czy też do garażu. Ze względu na wagę poszczególnych modułów oraz ich gabaryty, do transportu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Tu właśnie ogromną rolę odgrywają pojazdy HDS. Wytrzymały dźwig nie tylko ułatwia transport, ale wspiera także ekipę w montowaniu płyt w miejscu przeznaczenia. Przekłada się to na wzrost bezpieczeństwa i efektywności pracy oraz redukcję kosztów po stronie inwestora i usługodawcy.

Kto najczęściej korzysta z usług transportowych HDS?

Bez dwóch zdań najczęściej z tego typu usług korzystają osoby kierujące budowami. Wiele firm nie posiada na stanie specjalistycznych pojazdów HDS, dlatego musi zdecydować się na ich wynajem od firmy zewnętrznej. To optymalne rozwiązanie pod względem kosztów, ponieważ skorzystanie z zewnętrznej oferty usług transportowych HDS jest bardziej opłacalne, niż zakup specjalistycznego sprzętu na własność. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku podmiotów oferujących transport i montaż płyt drogowych, ponieważ te firmy zazwyczaj posiadają tego typu pojazdy. Wszystko dlatego, że przy dużej skali ich użytkowania, lepiej je mieć niż wynajmować.

Ile kosztuje wynajęcie transportu HDS?

Ostateczny koszt uzależniony jest od przynajmniej kilku czynników. Pod uwagę brane są m.in.:

  • czas najmu;
  • odległość do pokonania;
  • specyfika przewożonych ładunków;
  • zbudowana relacja biznesowa;
  • sezonowość.

W celu otrzymania indywidualnej wyceny warto skontaktować się z firmą, która ma na stanie pojazdy HDS i świadczy usługi transportowe w tym zakresie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog