Lion's Heart

logo lionsheart

Droga modułowa, czyli elastyczność przede wszystkim

drogi-modulowe

Drogi modułowe cieszą się rosnącą popularnością wśród polskich klientów. Na co dzień na dużo większą skalę wykorzystywane są m.in. w Skandynawii czy też na Zachodzie Europy. W Polsce wskaźnik ten rośnie, a po ten rodzaj nawierzchni sięgają już nie tylko firmy prowadzące inwestycje budowlane. Drogi modułowe wykonane z paneli drogowych są przede wszystkim elastyczne i proste w utrzymaniu, przy czym spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Drogi modułowe – elastyczność i funkcjonalność

Główne atuty dróg modułowych to elastyczność i funkcjonalność. Ze względu na swoją specyfikę mogą być budowane na różnego rodzaju podłożu, dzięki czemu spełnią oczekiwania szerokiej grupy odbiorców. Ich elastyczność polega na tym, że w przypadku zmiany potrzeb projektowych, tego typu drogę łatwo można przebudować, zdemontować czy też rozbudować. Dzięki temu inwestycja jest optymalna kosztowo. Zazwyczaj kompleksowe usługi w tym zakresie oferują firmy świadczące usługi transportu i budowy dróg modułowych. To sprawia, że z barków inwestora spada kolejna odpowiedzialność. Wśród materiałów na elastyczne drogi modułowe doskonale sprawdzają się m.in. płyty aluminiowe i maty TuffTrak.

Szerokie zastosowanie dróg modułowych

Dobrej jakości drogi modułowe wykorzystywane są m.in. jako drogi tymczasowe, jednak nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje, powstają one z elementów, które następnie łączy się w jedną całość. W ten sposób można zbudować m.in.:

  • drogę dojazdową na budowę;
  • tymczasowy objazd w przypadku przebudowy infrastruktury;
  • drogę dojazdową do garażu, domku letniskowego czy na posesję.

To sprawia, że drogi modułowe mogą być traktowane również jako stałe. Pozwala to klientom na zaoszczędzenie cennych środków, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i funkcjonalności. Odpowiednio przygotowane wytrzymają nawet duże obciążenia. Nowoczesne materiały takie jak maty TuffTrak i płyty aluminiowe są rekomendowane przez ekspertów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog