Lion's Heart

logo lionsheart

Drogi tymczasowe – dlaczego coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań

nowoczesne materiały na drogi tymczasowe

Budowa drogi tymczasowej to obowiązek wielu inwestorów. Tego typu rozwiązania służą m.in. jako doraźne drogi dojazdowe na plac budowy, drogi zastępcze, czy też jako stałe rozwiązania w zakresie dojazdu do posesji, garażu czy też domku letniskowego. Przez lata w tym obszarze stosowane były nawierzchnie z kruszywa lub płyt betonowych. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tych rozwiązań na rzecz innowacyjnych i bardziej wydajnych. Dlaczego?

Kruszywo i płyty betonowe mają swoje ograniczenia

Choć tradycyjne drogi tymczasowe z płyt betonowych i kruszywa wciąż są wykorzystywane, to jednak mają swoje ograniczenia. W przypadku kruszywa dochodzi do jego cyklicznego wymywania w okresie deszczów, a także przesuwania się w warunkach eksploatacji. Oznacza to, że inwestor musi dbać o dobry stan nawierzchni i uzupełniać ubytki. Jednocześnie kruszywo przesuwa się na inne tereny, co również może być kłopotliwe. Płyty betonowe są wytrzymałe, jednak ciężkie. Przez to wzrastają koszty ich transportu. Ponadto może dochodzić do ich przesuwania się, co może być utrudnieniem zwłaszcza w przypadku przejazdu ciężkiego sprzętu. Obecnie nie ma wydajnej technologii trwałego łączenia płyt betonowych w celu przygotowania jednolitej nawierzchni Ze względu na rozmiary i ciężar płyt betonowych, utrudnione jest również demontaż drogi tego typu.

Nowoczesne rozwiązania przy drogach tymczasowych

Obecnie inwestorzy coraz chętniej decydują się na nowoczesne rozwiązania w zakresie budowy dróg tymczasowych. To m.in. płyty aluminiowe lub kompozytowe oraz maty drogowe. Tego typu elementy są łatwiejsze w transporcie i montażu, odporne na działanie warunków atmosferycznych i intensywną eksploatację, a także niezwykle wydajne. Z powodzeniem wytrzymają nawet duże obciążenia związane z przejazdem ciężkiego sprzętu budowlanego. Dodatkowo płyty aluminiowe i maty drogowe TuffTrak charakteryzują się większą elastycznością, dzięki czemu łatwo dopasować je do ukształtowania gruntu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tych materiałach, to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym przedstawicielem. Posiadamy doświadczenie i zasoby, aby wykonać wydajną drogę tymczasową z mat drogowych, płyt aluminiowych i innych materiałów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog