Lion's Heart

logo lionsheart

Maty TuffTrak – dobry wybór do zabezpieczania gruntu

tufftrak

TuffTrak to innowacyjna powierzchnia wykorzystywana do tymczasowego zabezpieczenia gruntu pod bardzo duże obciążenia eksploatacyjne. Nawet pod maszyny powyżej 100-150 ton załadunku. To maty o unikalnej na rynku, polietylenowej strukturze wyróżniającej się znacznie większą gęstością w porównaniu do standardowych płyt kompozytowych.

Dlaczego warto sięgnąć po maty TuffTrak?

Powierzchnia niezwykle trudna do uszkodzenia, a do tego neutralna chemicznie to szansa na tworzenie tymczasowych placów nawet na terenach ściśle objętych kontrolą środowiskową. Właściciel gruntu otrzymuje w pewnym sensie gwarancję, że nic nie przebije płyty i nie musi obawiać się groźnych wycieków albo uszkodzenia ziemi. Po płytach TuffTrak poruszają się regularnie cięższe i lekkie pojazdy z zachowaniem odpowiedniej przyczepności, bez ryzyka wejścia w poślizg. Mniej konkurencyjne płyty często się ślizgają i blokują szybką komunikację na placu budowy lub na terenie innej inwestycji. TuffTrak wygrywa z betonowym zabezpieczeniem gruntu też pod kątem kosztów transportu. Nowoczesny kompozyt to lekkość. Maty można rozkładać bez zastosowania specjalistycznego sprzętu.

Gdzie stosuje się maty TuffTrak?

  • najczęściej w budownictwie lądowym i projektach infrastrukturalnych,
  • przy projektach związanych z przesyłaniem paliw,
  • do wyznaczania większych składowisk odpornych na zmienne warunki atmosferyczne i częstszy ruch,
  • w obronności ze względu na wyśrubowane, europejskie normy jakości.
  • na wydarzeniach masowych, do obsługi tłumów.

Technologia do zabezpieczenia nierównego gruntu

Maty występują z uchwytami do podnoszenia, a także z łącznikami sprawdzającymi się na nierównym, czy nie do końca stabilnym, gruncie. Dzięki temu użytkownik nie musi obawiać się nagłej zmiany warunków środowiskowych. Po instalacji maty zachowują pozycję. Nie wchodzą w reakcję z popularną chemią, rozpuszczalnikami, kwasami.

Niektóre wypożyczalnie lub producenci mat TuffTrak proponują również dopasowanie wyglądu materiału, wprowadzenie logo czy danych kontaktowych do inwestora.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog