Lion's Heart

logo lionsheart

Kradzieże płyt drogowych – jak im przeciwdziałać?

kradzieze plyt drogowych - jak przeciwdzialac

W ostatnim czasie płyty drogowe stały się bardzo atrakcyjnym łupem dla wielu złodziei. Kradzieże tego typu elementów stały się nagminne i mogą skutkować poważnymi konsekwencjami. Gdy dojdzie do wypadku z powodu ubytku w drodze technicznej, może kosztować to nawet życie uczestników zdarzenia. Właśnie dlatego występki tego typu powinny być surowo karane. Jako inwestor możesz przeciwdziałać kradzieżom płyt drogowych. Jak to robić?

Dlaczego dochodzi do kradzieży płyt drogowych?

Zdecydowanie najczęściej dochodzi do kradzieży płyt drogowych metalowych. To one mają największą wartość dla potencjalnych złodziei, którzy po pocięciu blachy mogą ją spieniężyć w skupie złomu. Niestety każda taka kradzież wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wypadku oraz poważnych konsekwencji. Jeżeli jest się świadkiem kradzieży jakichkolwiek elementów infrastruktury drogowej stałej lub tymczasowej, to niezwłocznie powinno się powiadomić o tym policję. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby złapać złodzieja na gorącym uczynku i zapobiegać tego typu sytuacjom.

Jak zapobiegać kradzieżom płyt drogowych?

Jednym ze sposobów na zapobieganie kradzieżom płyt drogowych jest postawienie na rozwiązania, które nie mają zbyt dużej wartości dla złodzieja lub trudno je spieniężyć. Bez wątpienia nikt nie połakomi się na ciężkie płyty betonowe. Złodzieje też nie dostrzegają wartości w kradzieży płyt wykonanych z kompozytów, np. mat Tufftrak. Rozwiązania tego typu są łatwe w montażu, pozwalają na stabilne łączenie oraz nie przedstawiają takiej wartości dla osób, które kradną metalowe elementy infrastruktury drogowej. Trwałe łączenia mat Tufftrak sprawiają, że trudniej je zdemontować. Ponadto z takim fragmentem drogi tymczasowej złodzieje nie bardzo mają co zrobić. Tak naprawdę maty tego typu mają dużą wartość dla specjalistów, jednak nie da ich się szybko spieniężyć. Przez to nie są łakomym kąskiem, a Ty jako inwestor, wynajmując je, możesz przeciwdziałać ewentualnym kradzieżom i groźnym wypadkom.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają tego typu materiały, to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Zajmujemy się profesjonalnym montażem, demontażem i serwisem dróg tymczasowych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog