Lion's Heart

logo lionsheart

Zabezpieczenie powierzchni sportowych na czas remontu obiektu

zabezpieczenie powierzchni stadionu

Stadiony sportowe co jakiś czas wymagają przeprowadzenia remontu. Wszystko po to, aby wydłużyć ich żywotność oraz dostosować te obiekty do obowiązujących standardów bezpieczeństwa przeprowadzania wydarzeń sportowych. Modernizacja stadionu stanowi spore zagrożenie dla murawy, bieżni i innych powierzchni sportowych. Sprawdź, jak można je zabezpieczyć na czas remontu.

Dlaczego warto zabezpieczyć powierzchnię sportową na czas remontu?

Remont obiektu sportowego to rozbudowane przedsięwzięcie inwestycyjne i logistyczne. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze stadionem typowo piłkarskim, boiskiem do rugby czy też stadionem lekkoatletycznym, należy się do tego odpowiednio przygotować. Z punktu widzenia właściciela obiektu bardzo ważne jest staranne zabezpieczenie powierzchni sportowych na czas remontu. Z jednej strony pozwala to zminimalizować ryzyko ewentualnych strat, a z drugiej umożliwia pojazdom budowlanym poruszanie się po murawie lub bieżni. Przekłada się to na większy komfort pracy oraz na wzrost jej tempa. Dobrze zabezpieczona powierzchnia sportowa może być miejscem składowania materiałów budowlanych oraz parkingiem dla maszyn.

Kluczowe zagrożenia dla powierzchni sportowej podczas remontu

Jest kilka kluczowych zagrożeń dla powierzchni sportowej podczas remontu obiektu. Najważniejszym z nich jest przemieszczanie się maszyn budowlanych i ciężkich pojazdów. Same w sobie posiadają sporą masę, a często transportują dodatkowe materiały. Skala zagrożenia wzrasta w przypadku obiektów otwartych i niekorzystnych warunków pogodowych. Nasiąknięta wodą murawa jest jeszcze bardziej podatna na zniszczenia. Do jej degradacji mogą prowadzić też przechowywanie ciężkich materiałów budowlanych czy też poruszanie się po płycie boiska pracowników.

Profesjonalne zabezpieczenie murawy, bieżni i innych elementów na czas remontu

Za zabezpieczenie stadionu na czas remontu powinni odpowiadać specjaliści, którzy mają doświadczenie w podobnych realizacjach. Nie ma tu miejsca na błędy, ponieważ te mogą sporo kosztować. Nie chodzi tylko o straty finansowe, ale również o wzrost zagrożenia osób, które znajdują się na terenie prowadzonej inwestycji.

Case study Lion’s Heart: Stadion – Nattenberg

Od lat specjalizujemy się w wynajmie i układaniu płyt i mat drogowych. Jedną z naszych realizacji było zabezpieczenie stadionu sportowego w niemieckim mieście Nattenberg. Na obiekcie tym planowano duże wydarzenie artystyczne. Zgodnie ze zleceniem zadbaliśmy o zabezpieczenie powierzchni sportowych w ramach standardu, który stosujemy także przy remontach stadionów. Jako podstawowy materiał wykorzystaliśmy płyty aluminiowe. Rozłożyliśmy je na całej powierzchni murawy oraz na wybranych fragmentach bieżni tam, gdzie odbywał się ruch pojazdów ciężarowych. W ten sposób przygotowaliśmy stadion do planowanego eventu, który odbył się z powodzeniem, a po jego zakończeniu nie odnotowano uszkodzeń na płycie boiska oraz na nawierzchni bieżni. Zabezpieczenie wykonane przez ekspertów Lion’s Heart we współpracy z partnerem SLT Mobile Straßen zdało swój egzamin.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jako Lion’s Heart od lat budujemy pozycję lidera polskiego rynku w obszarze wynajmu płyt i mat drogowych, budowania dróg tymczasowych oraz zabezpieczenia gruntu. Na co dzień korzystamy z wysokiej jakości materiałów, w tym m.in. wspomnianych płyt aluminiowych czy też mat kompozytowych. Za każdym razem dostosowujemy rozwiązanie do charakteru zlecenia. Nad wszystkim czuwa doświadczony ekspert, który z troską zadba o zachowanie najwyższego standardu świadczonych przez Lion’s Heart usług. Wszystko po to, aby zapewnić kompleksową ochronę powierzchni sportowych na stadionie i zminimalizować ryzyko ewentualnych jej usterek. We flocie pojazdów posiadamy sprzęt ciężki, w tym samochody HDS. Dzięki temu całą usługę od A do Z wykonujemy we własnym zakresie. Pozwala to na zoptymalizowanie kosztów inwestycji.

Skorzystaj z naszych usług

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami oraz do kontaktu z naszym przedstawicielem. Sprawdzimy Twoje potrzeby, a następnie przygotujemy dedykowaną ofertę współpracy. Mamy doświadczenie w zabezpieczaniu obiektów sportowych. Pomożemy Ci przy zabezpieczeniu obiektu na czas remontu, ważnego wydarzenia lub imprezy masowej.