Lion's Heart

logo lionsheart

Wynajem paneli drogowych – zalety dla dewelopera

montaż płyt tymczasowych

Inwestycje deweloperskie wymagają wielopłaszczyznowego przygotowania. Jednym z wyzwań inwestora jest stworzenie tymczasowych dróg dojazdowych do miejsca inwestycji czy też stworzenie placu manewrowego i placu składowania materiałów budowlanych. W tym celu można skorzystać z usługi wynajmu paneli drogowych – specjaliści zadbają o ich transport, montaż i demontaż. Warto sprawdzić, jakie korzyści dla dewelopera wiążą się z takim rozwiązaniem.

Profesjonalny wynajem paneli drogowych

Firma Lion’s Heart od lat specjalizuje się w wynajmie paneli drogowych różnego typu. W ofercie posiadamy m.in.: płyty drewniane, aluminiowe i kompozytowe. W ramach współpracy oferujemy transport materiału na miejsce, montaż, serwisowanie oraz demontaż paneli. Wśród naszych klientów znajdują się również deweloperzy, których zadaniem jest stworzenie bezpiecznej i wydajnej tymczasowej drogi dojazdowej do miejsca inwestycji oraz przygotowanie placu pod składowanie materiałów budowlanych. Wynajem paneli drogowych przez deweloperów wiąże się z określonymi korzyściami, które przedstawiamy poniżej.

Kluczowe korzyści dla dewelopera

Oczywiście deweloper może postawić na zakup płyt drogowych na własność oraz tworzenie dróg tymczasowych we własnym zakresie. Alternatywą jest wynajem paneli od specjalistycznej firmy. Ta druga opcja coraz chętniej wykorzystywana jest przez świadomych inwestorów, którym zależy na optymalizacji kosztów prowadzonego przedsięwzięcia, wzroście tempa pracy oraz wygodzie.

Optymalizacja kosztów prowadzenia inwestycji

Kluczową zaletą jest optymalizacja kosztów prowadzonej inwestycji deweloperskiej. Wynajem paneli drogowych to odpowiednio mniejszy wydatek niż zakup ich na własność. Oprócz tego inwestor nie musi posiadać specjalistycznego sprzętu do transportu i montażu płyt drogowych, zatrudniać dodatkowych osób do wykonania tego zadania, a także organizować przestrzeni do składowania płyt po zakończonej inwestycji. To wszystko składa się na znaczne oszczędności. Ewentualne wydatki związane z zakupem, transportem, montażem i składowaniem paneli drogowych mogą stanowić istotną pozycję w budżecie zaplanowanej inwestycji. To nie tylko sam materiał, ale również drogie pojazdy specjalistyczne wyposażone w dźwigi, a także potrzeba zatrudnienia specjalistów z uprawnieniami do kierowania i obsługi pojazdów.

Realna oszczędność czasu

Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy specjalizującej się w wynajmie paneli drogowych i ich montażu pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu. Wszystko dlatego, że w ramach własnych zasobów deweloper nie musi układać harmonogramu prac. Transport i montaż płyt prowadzony jest przez podwykonawcę, a ekipa dewelopera może w tym czasie skupić się na wykonywaniu innych zadań związanych z realizacją inwestycji. Oszczędność czasu występuje również podczas demontażu paneli.

Scedowanie odpowiedzialność na podwykonawcę

Zdecydowanie się na zewnętrzne usługi wynajmu paneli drogowych i ich montażu sprawia, że deweloper ceduje w ten sposób odpowiedzialność związaną z tym elementem prowadzonej inwestycji. To zewnętrzna firma gwarantuje wytrzymałość stworzonej drogi, wykonuje ewentualne prace serwisowe i naprawcze, a także odpowiada za demontaż paneli. Zaufany partner biznesowy zadba o to, aby dostarczona technologia charakteryzowała się wysoką wytrzymałością eksploatacyjną oraz niezawodnością w warunkach intensywnego użytkowania. To niezwykle ważne, ponieważ droga dojazdowa na teren inwestycji deweloperskiej uczęszczana jest przez ciężkie pojazdy z materiałami budowlanymi, dźwigi oraz specjalistyczne pojazdy gąsienicowe. W tym aspekcie nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia. Wszystko po to, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zwiększyć efektywność prowadzonych prac.

Prowadzenie wielu inwestycji w tym samym czasie

W przypadku większych podmiotów warto zwrócić uwagę na to, że przy wynajmie paneli drogowych możliwe jest prowadzenie kilku równoległych inwestycji. Wszystko dlatego, że do każdej można zbudować drogę tymczasową z wynajętych materiałów i nie trzeba kupować ich na własność. Zakup płyt drogowych wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym oraz generuje stałe koszty w dłuższej perspektywie. Wynajem paneli drogowych to prostszy i często zdecydowanie bardziej oszczędny wybór.

Oferta Lion’s Heart dla deweloperów

Jako Lion’s Heart od lat świadczymy usługi wynajmu paneli drogowych. Z powodzeniem współpracujemy z deweloperami na terenie całej Polski. Gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych usług oraz doskonałe parametry techniczne proponowanych materiałów. Wśród nich znajdują się wytrzymałe płyty aluminiowe, kompozytowe i drewniane. To bardzo dobra alternatywa dla starszych i mniej wydajnych płyt betonowych, których transport, montaż i eksploatacja generują zwiększone koszty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z przedstawicielem Lion’s Heart.