Lion's Heart

logo lionsheart

Wynajem dróg tymczasowych krok po kroku

wynajem drog tymczasowych

Budowa drogi tymczasowej wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz technicznego. Zazwyczaj inwestorzy budowlani decydują się na nawiązanie współpracy z podwykonawcami, którzy na co dzień zajmują się montażem, serwisowaniem i demontażem dróg tymczasowych. Tego typu wynajem ma swoje uzasadnienie w zakresie bezpieczeństwa inwestycji, a także optymalizacji kosztów. Z czym wiążę się wynajem dróg tymczasowych i jak to wygląda w praktyce?

Kto świadczy usługi wynajmu dróg tymczasowych?

Za wynajem dróg tymczasowych odpowiadają firmy specjalistyczne. Do realizacji usług potrzebują profesjonalnego i drogiego sprzętu budowlanego i transportowego, a także materiałów na drogi tymczasowe. Obecnie stosuje się m.in.: płyty z kompozytów, płyty aluminiowe, betonowe czy też drewniane. Przed nawiązaniem współpracy z taką firmą warto zapoznać się z jej referencjami, doświadczeniem, a także stosowanymi przez nią technologiami. Obecnie na rynku rosnącą popularnością cieszą się nowoczesne technologie, które są mniej inwazyjne dla środowiska, łatwiejsze w serwisowaniu i bardziej wytrzymałe w eksploatacji.

Kto korzysta z takich usług?

Potencjalnych klientów na usługi wynajmu dróg tymczasowych może być sporo. Oczywiście najpopularniejsi z nich to inwestorzy budowlani, w tym m.in. deweloperzy, którzy muszą zapewnić dojazd do inwestycji dla ciężkiego sprzętu z materiałami budowlanymi. Z usługi wynajmu drogi tymczasowej korzystają także podmioty, które realizują inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej. Ponadto droga z płyt i paneli sprawdza się także jako dojazd do farm fotowoltaicznych czy też do prywatnych zabudowań, w tym do domu, domku letniskowego lub garażu. W ostatnim czasie wynajem paneli drogowych cieszy się popularnością także wśród inwestorów, którzy chcą utwardzić powierzchnię na firmowym placu czy też przygotować podłoże do składowania materiałów. Tam również wynajem dróg tymczasowych znajdzie zastosowanie.

Jak wygląda wynajem i na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć przed nawiązaniem kontaktu z wypożyczalnią?

Oczywiście pierwszym krokiem w wynajmie drogi tymczasowej jest kontakt z firmą, która oferuje takie usługi. Na bazie negocjacji ustala się realne zapotrzebowanie klienta (np. długość drogi), a także rodzaj podłoża. Następnie przedstawiana jest wycena. Usługa wynajmu może być kompleksowa i wówczas obejmuje także: transport płyt, montaż, serwisowanie i demontaż. To wygodne rozwiązanie dla każdego inwestora. Poniżej przedstawiamy kilka pytań, na które warto odpowiedzieć sobie przed kontaktem z firmą wynajmującą drogi tymczasowe.

Jakiej długości będzie droga?

To jeden z kluczowych czynników, który wpływa następnie na wycenę usługi. Kluczem jest długość drogi tymczasowej, której potrzebuje klient. Wpływa to na liczbę wykorzystywanych płyt drogowych lub paneli. Im ich więcej, tym bardziej kosztowny będzie transport i położenie. Z drugiej strony precyzyjne określenie długości planowanej drogi tymczasowej pozwala na przygotowanie wiarygodnej wyceny.

Jakie jest podłoże?

Od rodzaju podłoża zależy zakres niezbędnych prac ziemnych, które należy wykonać przed położeniem paneli. Ponadto rodzaj podłoża może determinować wybór określonego materiału. To niezwykle ważne, ponieważ na rynku dostępne są m.in.: płyty metalowe, drewniane, betonowe, aluminiowe i kompozytowe. Każdy z tych materiałów ma inne parametry techniczne, a ich wynajem wiąże się z różnymi kosztami.

Na jaki czas jej potrzebujesz?

Nie bez znaczenia jest także czas wynajmu drogi tymczasowej. Wpływa on na ostateczną wycenę. Im ten czas dłuższy, tym wynajem powinien być proporcjonalnie tańszy. Wszystko dlatego, że niezwykle ważnym kosztem w całej operacji jest ten związany z przetransportowaniem drogi tymczasowej na miejsce i z jej ułożeniem. Im dłuższa eksploatacja, tym na więcej dni zostanie on rozłożony. W zakresie terminu ważny jest także czas realizacji projektu i długość trwania.

Warto postawić na profesjonalistów

Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w wynajmowaniu dróg tymczasowych, zgłoś się do nas! Mamy niezbędne doświadczenie zdobywane przy projektach w całej Europie. Przygotujemy drogę zgodnie z oczekiwaniami projektowymi. Będzie ona bezpieczna w użytkowaniu i spełni standardy rynkowe. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog