Lion's Heart

logo lionsheart

7 sytuacji, w których warto skorzystać z transportu HDS

transport hds

Istnieją określone sytuacje, które wymagają skorzystania ze specjalistycznych usług transportowych z pojazdami HDS. To maszyny wyposażone w hydrauliczny dźwig samochodowy. Kiedy usługi tego typu znajdują zastosowanie? Poznaj 7 przykładowych sytuacji, w których wartko skorzystać z profesjonalnego transportu HDS.

Czym jest transport HDS?

Transport HDS to specjalistyczna usługa. W ramach niej klienci korzystają z pojazdów wyposażonych w hydrauliczny dźwig samochodowy. To rozwiązanie, które umożliwia operatorowi samodzielne rozładowywanie i załadowywanie ładunku bezpośrednio z pojazdu lub na pojazd. Dzięki temu w całym procesie wystarczy obecność jednego operatora. Transport HDS pozwala na przewożenie ciężkich ładunków i ograniczenie kosztów związanych z zatrudnieniem w firmie. Sprawdź, kiedy warto z niego skorzystać.

7 sytuacji, w których warto z niego skorzystać

Poniżej 7 przykładowych sytuacji, w których warto skorzystać z transportu HDS.

1.   Ułożenie drogi tymczasowej

Pojazdy HDS znajdują zastosowanie m.in. podczas układania dróg tymczasowych. Na pojazd można załadować płyty drogowe lub panele, a następnie rozładować i ułożyć je w miejscu przeznaczenia. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo i szybkość całej operacji. Z usług tego typu korzystają m.in. deweloperzy, czy też firmy odpowiadające za inwestycje w infrastrukturę drogową.

2.   Przewóz materiałów budowlanych

Z usług transportu HDS na szerszą skalę korzystają także przedstawiciele sektora budownictwa. Specjalnie przygotowane pojazdy pozwalają na przetransportowanie ciężkich materiałów budowlanych, a także na ich rozładunek i załadunek w miejscu przeznaczenia. Wpływa to bezpośrednio na efektywność prowadzonej inwestycji, a także na optymalizację kosztów z nią związanych. Transport HDS przydaje się na różnych etapach inwestycji budowlanej.

3.   Transport produktów rolniczych

Kolejnym powodem do skorzystania z usług transportu HDS jest transport produktów rolniczych. W tym sektorze jest spore zapotrzebowanie na specjalistyczne pojazdy transportowe z dźwigiem. Dzięki temu można z powodzeniem przewozić między różnymi lokalizacjami bele siana, worki z produktami rolnymi, mniejsze sprzęty rolnicze. Odpowiednie wykorzystanie HDS zmniejszy koszty produkcji rolniczej.

4.   Prace leśne

Transport HDS znajduje zastosowanie podczas prowadzenia prac leśnych. Wówczas stosuje się dedykowane pojazdy HDS do wycinki leśnej, które posiadają chwytaki do drewna. Dzięki nim można załadować drewno na pojazd, a następnie przetransportować we wskazane miejsce i rozładować. Ze względu na gabaryty i ciężar drewna, prowadzenie transportu innymi środkami może być bardziej niebezpieczne i mniej wydajne. Na dobrze przygotowany pojazd HDS można zapakować nawet do kilkunastu ton materiału.

5.   Transport kontenerowy

Pojazdy HDS wykorzystuje się także w obsłudze portów logistycznych morskich, kolejowych i intermodalnych. Specjalnie zaprojektowane pojazdy umożliwiają przewożenie kontenerów o różnej wielkości. Dzięki nim możliwy jest sprawny rozładunek kontenerowca, czy też składu kolejowego. Ponadto pojazdy wykorzystuje się także do transportowania kontenerów na miejsce ich składowania lub na jednostkę, która ma je przetransportować dalej.

6.   Przewóz maszyn przemysłowych

Maszyny przemysłowe wymagają odpowiedniego procesu logistycznego. Tego typu pojazdy również transportowane są na sprzęcie HDS. Ponadto sprawdza się on w sektorze przemysłowym to przewożenia rusztowań, kiosków, stróżówek i innych elementów o podwyższonym ciężarze i niestandardowych rozmiarach.

7.   Gabaryty

Transport HDS to także podstawa przy transporcie ponadgabarytowym i specjalistycznym. W tym obszarze może mieć bardzo szeroki potencjał zastosowania i w dużej mierze zależy to od indywidualnych potrzeb zleceniodawcy. Różne elementy zabudowy, czy też maszyn mogą wymagać przewiezienia z punktu A do punktu B. Skorzystanie z pojazdu HDS sprawia, że wystarczy jedna maszyna do obsługi procesów załadunku i rozładunku, a także tylko jeden operator, który będzie miał nad wszystkim kontrolę. Wbudowany w pojazd dźwig pozwala na przewożenie ponadgabarytów, jednak o masie dopasowanej do danego modelu pojazdu i maksymalnych obciążeń, na które jest przygotowany. W przypadku wątpliwości w tym zakresie, warto skontaktować się ze specjalistą i sprawdzić dane techniczne pojazdu.

Skorzystaj ze wsparcia profesjonalnej firmy transportowej

Jeżeli stajesz przed jednym z wymienionych wcześniej wyzwań lub masz inne niestandardowe potrzeby przewozowe, to warto skontaktować się z firmą posiadającą pojazdy HDS. Sprzęt tego typu jest drogi i często bardziej opłacalne jest jego wynajęcie, niż zakup na własność. Bez wątpienia warto postawić na profesjonalistów, którzy odpowiednio zabezpieczą prowadzone prace oraz zadbają o przewóz wskazanych towarów.

Jako Lion’s Heart świadczymy profesjonalne usługi transportu HDS z wykorzystaniem niezawodnych maszyn. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, aby zapoznać się ze szczegółami potencjalnej współpracy. Sprawdzimy Twoje potrzeby i przygotujemy indywidualną ofertę.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog