Lion's Heart

logo lionsheart

Panele aluminiowe – szybki sposób na rozbudowę magazynu

panele aluminiowe drogowe

Gdy Twoje możliwości magazynowe się kończą, warto pomyśleć o ich zwiększeniu. W tym celu nie musisz od razu stawiać drogiej hali magazynowej. Jeżeli specyfika składowanych produktów na to pozwala, to alternatywą jest utwardzenie gruntu i przechowywanie produktów na świeżym powietrzu lub pod przygotowanym zadaszeniem. Szybkie i wydajne utwardzanie gruntu pod rozbudowę magazynu może zostać wykonane z wykorzystaniem paneli aluminiowych. Jaka jest ich charakterystyka?

Czy utwardzenie gruntu wymaga pozwolenia?

Zgodnie z polskim prawem, utwardzanie gruntu z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów (np. kruszywa, płyt drogowych, paneli aluminiowych) klasyfikowane jest jako praca budowlana. W określonych przypadkach może to wymagać uzyskania pozwolenia, jednak przepisy w tym zakresie nie są jednoznaczne. Zgodnie z nimi utwardzenie podłoża na działce budowlanej nie wymaga pozwolenia, a ustawa nie definiuje dalszego przeznaczenia przygotowanego gruntu. Z drugiej strony w orzecznictwie sądowym zdarzają się sytuacje, że brak pozwolenia jest kwestionowany i staje się ono wymogiem. W związku z tym warto skontaktować się z Inspektorem Nadzoru Budowlanego właściwym dla danej lokalizacji i poprosić o interpretację konkretnego przypadku. W ten sposób można uniknąć ewentualnych konsekwencji i wielu formalności.

Charakterystyka paneli aluminiowych

Płyty aluminiowe drogowe to ciekawy wybór w zakresie utwardzania gruntu. Służą nie tylko do budowy dróg tymczasowych, ale również jako podłoże w magazynie zewnętrznym. Dobrej jakości płyty umożliwiają ruch ciężarowy i dźwigowy, a także wytrzymują obciążenie nawet do 250 ton na m2. To sprawia, że doskonale nadają się do składowania nawet ciężkich produktów oraz gabarytów. Jednocześnie pozostają wygodne w eksploatacji, bezpieczne i trwałe.

Nasz zespół od lat specjalizuje się w dostarczaniu paneli aluminiowych do klientów, a także w ich montażu, serwisowaniu i demontażu. Oferujemy atrakcyjne warunki wynajmu paneli, dzięki czemu szybko i relatywnie tanio zwiększysz swój potencjał magazynowy. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w celu poznania szczegółów ewentualnej współpracy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog