Lion's Heart

logo lionsheart

Wykorzystanie paneli drogowych na potrzeby branży filmowej i telewizji

panele drogowe telewizja

Czy branża filmowa i telewizja mogą wykorzystać panele drogowe w kontekście radzenia sobie z różnymi wyzwaniami? Oczywiście, że tak. Płyty są doskonałym wyborem wtedy, gdy ekipa staje przed problemami takimi, jak m.in.: przygotowanie podłoża pod plan filmowy, dojazd do trudno dostępnych miejsc, zabezpieczenie obszarów chronionych czy też budowa plenerowego studia telewizyjnego. Sprawdź, jak panele drogowe wykorzystywane są w tej branży.

Podkład pod elementy planu filmowego

Na potrzeby filmu często powstają specjalne plany i budynki. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej oddać klimat lub epokę, w której rozgrywa się akcja. Jednym z wyzwań, z którymi mierzy się ekipa filmowa, jest zbudowanie tymczasowej infrastruktury. Może okazać się, że podłoże jest nierówne lub niedostatecznie wytrzymałe. W takiej sytuacji nieocenionym wsparciem są wysokiej jakości panele drogowe. Dzięki nim można nie tylko wyrównać teren pod zdjęcia, ale również poprawić nośność podłoża. Umożliwia to stawianie różnego rodzaju konstrukcji na potrzeby kręconych scen. Atutem paneli jest to, że ich montaż i demontaż są relatywnie szybkie, jeżeli zajmą się tym profesjonaliści.

Tymczasowe drogi na planie filmowym

Filmy kręcone są w różnych miejscach. Oznacza to, że nie zawsze do dyspozycji ekipy filmowej jest dobra infrastruktura drogowa. Co w sytuacji, gdy tej brakuje, a w scenie mają być przejeżdżające auta? Wówczas niezbędne jest stworzenie tymczasowych dróg, które to umożliwią. Z pomocą przychodzą panele drogowe, dzięki którym można szybko i sprawnie zbudować tymczasowe drogi na potrzeby kręcenia filmu. To bezpieczne i wydajne rozwiązanie, dzięki któremu poradzisz sobie z wieloma wyzwaniami.

Tymczasowe drogi sprawdzają się nie tylko na potrzeby kręcenia scen, ale także jako podłoże, po którym przemieszczają się pojazdy z elementami scenicznymi, ekipą montażową czy też aktorami. Ten sposób wykorzystania paneli stosuje się przede wszystkim w przypadku plenerów. Jeżeli jest to konieczne, to tymczasowe drogi można zakamuflować i stworzyć wrażenie, że pojazdy poruszają się po ubitym trakcie. Na pewno nie zaburzy to koncepcji reżysera i nie wpłynie na obniżenie walorów estetycznych produkcji.

Dojazd na trudno dostępne tereny

Ze względu na jego specyfikę, film powstaje na trudno dostępnych terenach, gdzie nie ma dróg dojazdowych? Jak w takiej sytuacji dowieźć sprzęt, elementy sceniczne, ekipę filmową i aktorów? Również i tu pomocne będą panele drogowe, z których można wybudować tymczasową drogę dojazdową. Umożliwi to swobodny dojazd na plan produkcji oraz korzystnie przełoży się na płynność kręcenia scen. W tym obszarze panele drogowe sprawdzają się idealnie. Są wytrzymałe i odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Z powodzeniem można układać je na różnym podłożu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z naszym ekspertem, który wyjaśni Ci specyfikę układania paneli drogowych oraz zweryfikuje potencjał ich zastosowania w Twoim przypadku.

Budowa podestu pod plenerowe studio telewizyjne

Plenerowe studia telewizyjne cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w okresie letnim. Tworzone są m.in. z myślą o prowadzeniu porannych programów publicystycznych czy też przy okazji ważnych wydarzeń sportowych, biznesowych i kulturalnych. Niestety nie zawsze dostępna infrastruktura pozwala na stworzenie takiego studia. Czasami niezbędne jest przygotowanie pod nie specjalnego podestu, który je ustabilizuje oraz zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. W takiej sytuacji z pomocą również przychodzą panele drogowe. Dzięki nim można zbudować wytrzymały i stabilny podest pod plenerowe studio telewizyjne. Pozwala to na przeprowadzenie programu przy jednoczesnej dbałości o podłoże pod podestem oraz bezpieczeństwo prowadzących i osób odwiedzających studio.

Zabezpieczenie terenu na obszarach chronionych

Wybrane produkcje wymagają tego, aby tworzyć je na obszarach chronionych lub szczególnie narażonych na dewastację. Wówczas niezbędne jest indywidualne podejście. W ramach zabezpieczenia takiego terenu stosuje się wysokiej jakości panele drogowe. Z jednej strony umożliwią przejazd pojazdów, poprowadzenie programu czy też nakręcenie filmu, a z drugiej zabezpieczą grunt przed zniszczeniem. To bardzo ważne, ponieważ straty związane z dewastacją natury często mają charakter bezpowrotny. Zachowaj najwyższy standard zabezpieczeń i zastosuj rekomendowane przez nas płyty i panele drogowe.

Zapraszamy do kontaktu

Pracujesz w branży filmowej i stajesz przed wyzwaniami natury logistycznej? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Jako Lion’s Heart od lat specjalizujemy się w budowie dróg tymczasowych, podestów scenicznych i w zabezpieczaniu gruntu. Nasze usługi z powodzeniem realizujemy również dla branży filmowej i telewizji. Skontaktuj się z nami i sprawdź potencjał zastosowania paneli drogowych w Twojej sytuacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przy montażu i demontażu płyt i paneli. Gwarantujemy profesjonalizm i najwyższy standard bezpieczeństwa.