Lion's Heart

logo lionsheart

Transport i logistyka – jak możesz wykorzystać panele drogowe?

drogi tymczasowe

Panele drogowe są powszechnie wykorzystywane w branży transportu i logistyki. Jest to związane z wyzwaniami, przed jakimi stają przedstawiciele tego sektora. To nie tylko przygotowanie alternatywnych tras przejazdu ciężkich ładunków i gabarytów. Z powodzeniem sprawdzają się także w magazynach i na otwartych placach. Sprawdź, jak panele drogowe można wykorzystać w branży transportu i logistyki.

Przygotowywanie dróg tymczasowych

Oczywiście panele drogowe stosuje się przede wszystkim przy budowie dróg tymczasowych. Te wykorzystywane są m.in. podczas prowadzenia inwestycji budowlanych związanych z powstawaniem nowych nieruchomości, dróg lub modernizacją obecnej infrastruktury. Często okazuje się, że po wyłączeniu fragmentu drogi niezbędne jest przygotowanie alternatywnej trasy, która wytrzyma natężenie ruchu. Potrzeba skorzystania z dobrej jakości paneli drogowych może wystąpić również przy transporcie materiałów budowlanych i maszyn na plac budowy. Produkty te wykorzystuje się również podczas budowania dróg dojazdowych do posesji oraz domków letniskowych. To podstawowe przykłady zastosowania paneli drogowych przy transporcie.

Alternatywne trasy przewozu ładunków ciężkich i gabarytów

Szczególną formą transportu jest przewóz gabarytów i bardzo ciężkich ładunków. Ze względu na jego specyfikę, często nie może być wykonywany w ramach dostępnej infrastruktury drogowej. Zdarza się, że ładunek musi ominąć most, zwężenie lub drogi, które nie są przygotowane na takie obciążenia lub manewrowanie na nich dużymi pojazdami jest trudne i niebezpieczne. Wówczas z pomocą przychodzą panele drogowe, dzięki którym można przygotować alternatywną trasę przejazdu. Dzięki niej ominie się przeszkody infrastrukturalne i zwiększy bezpieczeństwo transportu oraz przewożonego ładunku. Za projektowanie i wykonanie drogi objazdowej pod gabaryty powinien odpowiadać specjalista o odpowiednim doświadczeniu i wiedzy branżowej.

Tworzenie tymczasowych placów składowych lub podnoszenie nośności podłoża w magazynie

Logistyka to nie tylko transport, ale również magazynowanie towarów. W tym ostatnim obszarze także wykorzystuje się panele drogowe. Dzięki nim można m.in. zbudować tymczasowy plac składowy na świeżym powietrzu. Panele stosuje się w celu utwardzenia i wyrównania podłoża, na którym następnie przechowuje się m.in.: materiały budowlane, drewno, maszyny czy też płody rolne. Skala wykorzystania płyt drogowych w tym zakresie jest bardzo szeroka. Dodatkowo doskonale sprawdzają się one jako rozwiązanie zwiększające nośność magazynów. Położenie paneli na posadzce sprawi, że ciężar będzie rozkładał się jeszcze lepiej. Dzięki temu możliwe jest składowanie większej ilości towarów o większej masie łącznej. Przed zastosowaniem tego sposobu niezbędne jest dokonanie dokładnych obliczeń, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych wypadków i strat finansowych.

Zabezpieczenie gruntu na czas inwestycji lub prowadzonych prac serwisowych

Transport to nie tylko pojazdy poruszające się po drogach. To także kolej. Co ciekawe, ta gałąź transportu również z powodzeniem może korzystać z paneli drogowych. Jak to możliwe? Okazuje się, że tory i linie trakcyjne przebiegają przez obszary, gdzie nie ma dojazdu. Gdy dojdzie do awarii lub wystąpi potrzeba przeprowadzenia prac serwisowych, to podmiot odpowiedzialny za kolej staje przed nie lada wyzwaniem. Jak przetransportować sprzęt i ludzi, by przeprowadzić potrzebne prace? Wówczas z pomocą przychodzą panele drogowe. Dzięki nim można szybki i sprawnie przygotować drogę dojazdową, wykonać niezbędne prace naprawcze i serwisowe, a następnie zdemontować drogę. To wszystko przy minimalizowaniu ingerencji w środowisko naturalne, co jest niezwykle ważne zwłaszcza na obszarach chronionych.

Budowa wewnętrznych dróg przemysłowych

Płyty drogowe to rozwiązanie, które z powodzeniem wykorzystywane jest przy budowie wewnętrznych dróg przemysłowych w dużych zakładach produkcyjnych, portach i hubach logistycznych. Dobrze zastępują one docelową infrastrukturę. Przydaje się to m.in. wtedy, gdy ze względu na duży napływ towarów, tworzy się dodatkowe magazyny lub właściciel powiększa zakład produkcyjny czy centrum logistyczne. Wówczas należy zadbać o bezpieczny transport pomiędzy poszczególnymi punktami, a budowa pełnoprawnej drogi jest czasochłonna i kosztowna. Doskonałą alternatywą są wówczas płyty drogowe, z których można przygotować sieć wewnętrznych dróg przemysłowych o dużej wytrzymałości. Dzięki temu możesz zadbać o bezpieczeństwo transportu i zaangażowanych w niego osób.

Jak jeszcze branża transportu i logistyki może wykorzystywać panele drogowe?

Przykładów zastosowania paneli drogowych przez branżę transportu i logistyki jest znacznie więcej. Produkty te mogą  posłużyć m.in. do: budowania lądowiska dla helikopterów, placów postojowych dla sprzętu wojskowego, budowlanego i innego, platform roboczych, dróg dojazdowych do platform wiertniczych itd. Potencjał zastosowania płyt drogowych jest bardzo szeroki. Jakiekolwiek wątpliwości warto skonsultować z naszym ekspertem.

Jako Lion’s Heart od lat specjalizujemy się w wynajmie, montażu i demontażu paneli drogowych zgodnie ze specyfikacją klienta. Posiadamy szeroki wybór płyt, które różnią się parametrami technicznymi i właściwościami. Nasze usługi świadczymy w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt do przewozu i układania paneli. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!