Lion's Heart

logo lionsheart

Tymczasowe drogi drewniane – kiedy będą dobrym wyborem?

drogi tymczasowe drewniane

Drogi tymczasowe wykonywane z płyt drewnianych mogą mieć wiele zastosowań. Gdzie drogi drewniane sprawdzą się najlepiej i jakimi właściwościami się charakteryzują?

Praktyczne zastosowanie tymczasowych dróg drewnianych

Drewno to materiał często wykorzystywany do montażu dróg tymczasowych, szczególnie na grząskim, a nawet zawilgoconym terenie. Tymczasowe drogi drewniane poprawiają płynność ruchu sprzętu, ludzi, materiałów budowlanych bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Po demontażu płyta nie pozostawia właściwie żadnych śladów. Jeżeli inwestycja odbywa się na terenie migracji zwierząt, czy na gruncie o właściwościach przesuwnych tymczasowa droga drewniana to doskonały wybór ze względu na naturalność, szybkie zarastanie zielenią. Większość płyt drewnianych poddaje się w produkcji skutecznej impregnacji. Dzięki temu inwestor nie musi martwić się o występowanie zagrożeń biologicznych.

Tymczasowe drogi drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

  • w gminach turystycznych dla poprawienia płynności ruchu turystów, chociażby po ścieżkach leśnych,
  • projektowanie dojazdu do stref łowieckich, często oddalonych od standardowej infrastruktury,
  • w inwestycjach budowlanych realizowanych na terenie wrażliwym ekologicznie, środowiskowo,
  • wyznaczanie ścieżek rowerowych w plenerze, budowa tymczasowych parkingów albo składów na materiały budowlane,
  • idealne uzupełnienie biwaków i szansa na stworzenie doraźnej, użytecznej infrastruktury.

W jaki sposób zamówić tymczasowe drogi drewniane?

Dobry sposób to kontakt z wypożyczalnią odpowiadającą za montaż i późniejszy demontaż płyt oraz za inne szczegóły logistyczne. Dodatkowe zalety dróg drewnianych tymczasowych to modułowa rozbudowa, wysoka dostępność w stosunkowo niskiej cenie, szybkie układanie, przystosowanie do inwestycji modernizacyjnych kolejowych, energetycznych, gazowych i wielu innych. Zastosowanie zależy też w dużym stopniu od kreatywności samego inwestora.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog