Lion's Heart

logo lionsheart

Płyty drogowe aluminiowe – zalety rozwiązania

plyty drogowe aluminium

Doprowadzenie drogi tymczasowej na plac budowy to procedura obowiązkowa. Wynika z norm prawa budowlanego. Jest też podyktowana wygodą podczas realizacji inwestycji. Płyty drogowe muszą spełniać określone normy jakości i zapewniać przyczepność samochodom osobowym, dostawczym, ciężarowym i ciężkim maszynom. Dlaczego w takim przypadku warto przemyśleć zastosowanie aluminiowych płyt drogowych? Czym się wyróżniają?

Charakterystyka aluminiowych płyt tymczasowych

Aluminium to lekki materiał, tani w transporcie. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Płyty drogowe z aluminium nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne i na otoczenie. Po zdemontowaniu drogi tymczasowej nie obserwuje się większych zmian na powierzchni gruntu. Płyty drogowe wykonane z aluminium zachowują właściwą przyczepność i dobrze radzą sobie w warunkach intensywnego ruchu pojazdów. Nie wymagają specjalistycznego serwisu. W razie uszkodzenia paneli wystarczy kontakt z wypożyczalnią w celu wymiany płyty.

Płyty aluminiowe charakteryzują się też dużą sprężystością – ich konstrukcja sprawia, że płyta dopasowuje się do podłoża, zapewniając równą powierzchnię, ułatwiając przemieszczanie się ciężarówek i ciężkiego sprzętu.

Wynajem płyt aluminiowych na drogi tymczasowe

Rozważając montaż drogi tymczasowej na czas inwestycji, warto pomyśleć o wypożyczeniu płyt drogowych Przy wynajmie inwestor nie martwi się montażem, demontażem, magazynowaniem paneli, kwestiami serwisowymi.

Podsumowanie zalet

  • duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie i chemiczne,
  • szansa szybkiego utwardzenia gruntu,
  • system łączenia płyt ułatwiający montaż drogi i zapewniający jej stabilność
  • płyty aluminiowe sprawdzają się przy inwestycjach na terenach objętych ochroną środowiskową,
  • dostępne z transportem, montażem i demontażem w wyspecjalizowanych wypożyczalniach.

Płyty drogowe aluminiowe to ciekawa alternatywa dla betonowych czy drewnianych paneli. To uniwersalna pozycja na każdej budowie zorientowanej na płynność transportu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog