Lion's Heart

logo lionsheart

Panele drogowe – pomoc przy organizacji konferencji, targów i innych wydarzeń plenerowych

organizacja wydarzen plenerowych

Organizacja wydarzenia plenerowego wymaga odpowiedniego przygotowania. Dotyczy ono nie tylko wiedzy z zakresu przepisów prawnych i bezpieczeństwa organizacji imprez. Pod uwagę należy wziąć także właściwe zabezpieczenie terenu, na którym odbywa się event. W tym obszarze nieocenionym wsparciem okazują się panele drogowe. Dzięki nim można zabezpieczyć grunt oraz infrastrukturę miejską przed zniszczeniami i sprawnie przeprowadzić wydarzenie.

Szeroki potencjał zastosowania paneli drogowych w branży eventowej

Płyty i panele drogowe to materiały, które charakteryzują się szerokim potencjałem zastosowania. Choć najczęściej wykorzystywane są przy budowie dróg dojazdowych i w trakcie prowadzenia inwestycji budowlanych, to jednak coraz chętniej sięgają po nie specjaliści z branży eventowej. Jest to związane z tym, że dzięki panelom drogowym można poradzić sobie z wieloma wyzwaniami, z którymi na co dzień mierzy się event manager. Poniżej w kilku zdaniach przedstawiamy przykładowe zastosowanie naszych paneli drogowych u klientów z branży organizacji wydarzeń.

Zabezpieczenie powierzchni boisk sportowych

Wiosna to czas, w którym rozpoczynają się imprezy plenerowe w Polsce. Kulminacja tych wydarzeń przypada na ciepłe miesiące letnie. Wydarzenia często organizowane są na stadionach i boiskach sportowych. Aby zabezpieczyć ich powierzchnię przed dewastacją, watro wykorzystać panele drogowe. Z jednej strony stworzą one stabilne podłoże dla uczestników wydarzenia, a z drugiej ochronią murawę przed zniszczeniem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest pielęgnować boisko sportowe. Jeżeli nie skorzystasz z paneli drogowych, to przywrócenie dobrego stanu murawy może potrwać miesiące i pochłonąć sporo pieniędzy. Lepiej działać prewencyjnie i profesjonalnie zabezpieczyć powierzchnię boiska na czas organizacji imprezy plenerowej.

Drogi ewakuacyjne i dojazdowe

Obowiązkiem organizatora wydarzenia jest zadbanie o wytyczenie dróg ewakuacyjnych i dojazdowych na czas imprezy. Te pierwsze przydają się w sytuacjach awaryjnych, gdy uczestnicy eventu muszą opuścić jego teren lub na dany teren muszą dojechać służby ratunkowe i porządkowe. Drogi dojazdowe wykorzystywane są w trakcie przygotowywania imprezy. Często wymaga to transportu ciężkich ładunków, w tym elementów sceny, sanitariatów, barierek i elementów stoisk gastronomicznych.

Plenerowe wydarzenia odbywają się zazwyczaj na miejskich placach, w parkach lub na otwartych terenach zielonych. Nie ma tam niezbędnej infrastruktury dojazdowej i konieczne jest jej tymczasowe stworzenie. Tu z pomocą przychodzą panele drogowe. Dzięki nim można szybko i sprawnie zamontować wysokiej jakości drogę, a następnie ją zdemontować. Umożliwi to bezpieczne przeprowadzenie wydarzenia i jednocześnie zapewni dobre zabezpieczenie infrastruktury miejskiej. W trakcie eventów warto zredukować ewentualne straty do minimum. Przydaje się to m.in. podczas: koncertów, pikników rodzinnych czy też spotkań wyborczych.

Stabilna platforma pod scenę

Wiele wydarzeń plenerowych wymaga zbudowania sceny. Dotyczy to nie tylko koncertów, ale również imprez lokalnych, pikników rodzinnych, spotkań wyborczych czy też dożynek. Ze względu na lokalizację eventu, może brakować tam dobrze przygotowanego miejsca pod scenę. Powinno ono być przede wszystkim równe i stabilne. Aby poradzić sobie z tym wyzwaniem infrastrukturalnym, wykorzystuje się panele drogowe. Są one przygotowane do przenoszenia dużych obciążeń i dobrze rozkładają ciężar zabudowy scenicznej. Ponadto panele drogowe zniwelują ewentualnie nierówności terenu i zapewnią stabilne podłoże pod zabudowę.

Stabilne podłoże pod strefę gastronomiczną i sanitariaty

Imprezy plenerowe to również potrzeba przygotowania dedykowanej strefy gastronomicznej ze stolikami oraz sanitariatów. Na nierównym terenie nie jest o to łatwo. Właśnie dlatego organizatorzy wydarzeń chętnie korzystają z paneli drogowych. Te stosowane są w celu przygotowania podłoża pod zabudowę gastronomiczną oraz strefę sanitariatów. Wpływa to korzystnie na bezpieczeństwo i wygodę uczestników imprezy oraz osób, które w jej trakcie oferują swoje usługi. Jeżeli zastanawiasz się, jak poradzić sobie z nierównością terenu podczas eventu w plenerze, to rozważ zastosowanie paneli drogowych, które są szybkie w montażu i demontażu.

Lion’s Heart – profesjonalne wsparcie przy imprezach plenerowych

Jako Lion’s Heart od lat wspieramy branżę eventową w organizacji wydarzeń w plenerze. Na bazie doświadczenia i doskonałej znajomości specyfiki rynku, proponujemy transport, montaż i demontaż paneli drogowych. Z powodzeniem zbudujemy dla Ciebie drogi ewakuacyjne i dojazdowe, platformy pod scenę, jak i zabezpieczymy większe powierzchnie boisk sportowych i placów miejskich. Obsługujemy różnego rodzaju imprezy, w tym m.in.: koncerty, pikniki rodzinne, imprezy firmowe, dożynki, spotkania wyborcze i wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem, aby zapoznać się ze szczegółową ofertą współpracy.