Lion's Heart

logo lionsheart

Drogi dojazdowe i utwardzenie gruntu na czas wycinki lasu

droga dojazdowa wycinka lasu

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym prowadzi się prace związane z wycinką leśną. W tym sezonie warunki pogodowe wpływają na pogorszenie stanu dróg leśnych. Aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, warto rozważyć wybudowanie tymczasowych dróg dojazdowych do miejsc wycinki lasu oraz utwardzenie gruntu pod składowanie drewna. Pomogą Ci w tym nasi eksperci.

Jak przygotować się do wycinki lasu?

Prace związane z wycinką drzew należy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystko po to, aby przygotować specjalistyczny sprzęt i w razie potrzeby zadbać o przygotowanie drogi dojazdowej do miejsca prowadzonej wycinki. Całą operację powinien koordynować doświadczony specjalista. Pozwoli to zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz i korzystnie wpłynie na efektywność prac.

Podczas wycinki należy określić kierunek upadku każdego drzewa. Pod uwagę bierze się nie tylko jego budowę, ale również kierunek wiatru. Miejsce planowanego upadku drzew powinno być oczyszczone. Kolejnym krokiem jest dobór techniki cięcia, która zależna jest od rozmiaru pnia, pilarki łańcuchowej oraz zbocza. Im lepsze przygotowanie do wycinki, tym bezpieczniejsza praca.

Przygotowanie drogi dojazdowej

Drogi leśne w większości przypadków nie są utwardzone. Efektem tego jest ich zły stan techniczny, co obserwuje się zwłaszcza w okresach zwiększonej wilgotności i opadów atmosferycznych. Wówczas często występują spore ograniczenia w poruszaniu się pojazdów po leśnych traktach, a w wielu przypadkach niezbędne jest wyznaczenie nowej drogi do miejsca planowanej wycinki. Dotyczy to zwłaszcza lasów prywatnych. Jednym z rozwiązań jest przygotowanie tymczasowej drogi dojazdowej. Położenie jej może być niezbędne do tego, aby przeprowadzić prace zgodnie z harmonogramem.

Jako Lion’s Heart od lat specjalizujemy się w montażu i demontażu dróg dojazdowych. Dokładnie ocenimy stan podłoża oraz zarekomendujemy materiał, z którego powinna być wykonana droga dojazdowa. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu przeprowadzimy kompleksowe prace z dbałością o najdrobniejsze detale i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wśród oferowanych przez nas materiałów znajdują się m.in.: płyty drewniane, kompozytowe i aluminiowe.

Przygotowanie podłoża pod składowanie drewna

Z odpowiednim wyprzedzeniem warto zadbać również o przygotowanie miejsca składowania drewna po wycince. Szczególnego znaczenia nabiera to w okresie jesienno-zimowym oraz w czasie wiosennych roztopów. Wówczas grunt może być niestabilny, co wpływa na pogorszone warunki przechowywania drewna i może powodować wypadki (np. osunięcia). Aby temu zapobiec, warto zabezpieczyć grunt poprzez jego utwardzenie.

W miejscu składowania drewna stosuje się zarówno kruszywo, jak i płyty drogowe. Z ich pomocą można przygotować plac do składowania drewna. Jako Lion’s Heart dostarczymy płyty drogowe na miejsce planowanego składowania drewna i zadbamy o przygotowanie gruntu jeszcze przed pracami związanymi z wycinką.

Postaw na bezpieczeństwo i spokój

Prace leśne nie należą do łatwych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę.  Aby zminimalizować ryzyko ewentualnych wypadków i zadbać o zachowanie przyjętego harmonogramu prac, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. O ile utrzymanie i serwisowanie profesjonalnego sprzętu do wycinki drzew leży po stronie naszego klienta, o tyle my zadbamy o przygotowanie bezpiecznej w użytkowaniu i stabilnej drogi dojazdowej oraz miejsca pod składowanie drewna. Wpłynie to na zwiększenie komfortu prowadzonych pracy oraz na poprawę standardów bezpieczeństwa.

Dedykowane rozwiązania z oferty Lion’s Heart

Od lat specjalizujemy się w budowie i obsłudze dróg dojazdowych oraz utwardzaniu gruntu na potrzeby szerokiego grona klientów. Współpracujemy również z firmami odpowiedzialnymi za wycinkę drzew i składowanie materiału. Dokładnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami oraz przeprowadzimy profesjonalne prace. Korzystamy z własnej floty ciężkich pojazdów przeznaczonych do przewozu i układania płyt drogowych różnego typu. Materiał dobierzemy do specyfiki miejsca oraz Twojego budżetu. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.