Lion's Heart

logo lionsheart

Z czego zrobić drogę dojazdową?

tymczasowa droga dojazdowa

W wielu sytuacjach inwestorzy stają przed wyzwaniem wybudowania drogi dojazdowej. Niektóre z nich tworzone są z myślą o stałym użytkowaniu, a inne mają charakter tymczasowy. Zgodnie z przepisami nie można prowadzić inwestycji budowlanej bez przygotowania drogi dojazdowej i dostępu do drogi publicznej. W tym artykule sprawdzimy, z czego zrobić drogę dojazdową, aby spełniła swoją funkcję.

Materiały na stałe drogi dojazdowe

Pierwszym rodzajem dróg dojazdowych są te o charakterze stałym. Powinny być wykonane z dbałością o każdy detal, aby na przestrzeni lat zachowały swoje właściwości i pozwalały na bezpieczne użytkowanie. Z czego zrobić drogę dojazdową na lata? Do wyboru jest wiele materiałów. Ostateczna decyzja inwestora zależy przede wszystkim od realnych potrzeb, charakterystyki terenu i budżetu.

Kruszywo

Przy budowie stałej drogi dojazdowej można wykorzystać kruszywo. Tu najlepiej sprawdzają się żwir budowlany i tłuczeń. Atutem tego materiału jest relatywnie niska cena, dlatego wybiera się go przy ograniczonym budżecie. Tworzenie drogi polega na wysypaniu warstwy kruszywa, które stabilizuje grunt. Minusem tego rozwiązania jest niska wytrzymałość i fakt, że materiał należy regularnie uzupełniać.

Płyty betonowe

Jeżeli zastanawiasz się, z czego droga dojazdowa stała może powstać, to kolejnym wyborem są płyty betonowe. Od lat powszechnie są stosowane do budowy dróg do domów jednorodzinnych czy też innych nieruchomości. Płyty betonowe są wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych, jednak do ich położenia wymagany jest specjalistyczny sprzęt.

Płyty aluminiowe

Trzecim rekomendowanym materiałem przy stałych drogach dojazdowych są płyty aluminiowe. Charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz dobrze radzą sobie z dużymi obciążeniami. Do wykonania drogi również potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Moduły aluminiowe nie rozjeżdżają się i są dobrym wyborem wtedy, gdy zastanawiasz się z czego zrobić drogą dojazdową przy nieco wyższym budżecie.

Materiały na tymczasowe drogi dojazdowe

Wiele dróg dojazdowych ma charakter tymczasowy. Dotyczy to m.in. dróg do prowadzonych inwestycji budowlanych, dróg ewakuacyjnych na eventach czy też tymczasowego dojazdu do domku letniskowego. W tym wypadku wybór materiału również zależy od potrzeb inwestora, skali użytkowania drogi oraz budżetu. Jako Lion’s Heart specjalizujemy się w realizacji tego typu inwestycji i oferujemy profesjonalne wsparcie na etapie doboru materiału do oczekiwań inwestora. Jeżeli zastanawiasz się, z czego droga dojazdowa tymczasowa może być wykonana, to poniżej w kilku zdaniach opisaliśmy nasze propozycje.

Płyty kompozytowe

Wśród innowacyjnych materiałów znajdują się płyty kompozytowe, w tym m.in. maty TuffTrak. To nowoczesne rozwiązanie, które charakteryzuje się wysoką odpornością na obciążenia oraz elastycznością. Pojedyncze maty można ze sobą łączyć, co wpływa na większą stabilizację dróg. Atutem płyt kompozytowych jest ich niska waga przy właściwościach i parametrach zbliżonych do płyt betonowych.

Płyty aluminiowe

Drugim z rekomendowanych przez nas materiałów są płyty aluminiowe. Sprawdzają się zarówno przy drogach stałych, jak i tymczasowych. Pozwalają na stworzenie modułowego systemu o ponadprzeciętnej wytrzymałości. Charakteryzują się dużą żywotnością i stabilnością.

Płyty drewniane

Jako Lion’s Heart oferujemy również płyty drewniane. Przed ich położeniem rekomenduje się odpowiednie przygotowanie podłoża. Wpływa to na wydajność drogi oraz jej równą powierzchnię. Do ich położenia niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Atutem płyt drewnianych jest ich relatywnie niska cena oraz to, że należą do materiałów ekologicznych.

Fachowe doradztwo od Lion’s Heart

Jako Lion’s Heart od lat specjalizujemy się w montażu dróg dojazdowych tymczasowych na potrzeby klientów biznesowych i indywidualnych. Dokładnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami i odpowiemy na pytanie, z czego zrobić drogę dojazdową. Na każdym etapie współpracy gwarantujemy fachowe doradztwo i pełen profesjonalizm. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i doświadczeniem, które pozwala nam na wykonywanie dróg dojazdowych z różnych materiałów. W ofercie posiadamy płyty kompozytowe, aluminiowe i drewniane. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu zapoznania się ze szczegółami ewentualnej współpracy.