Lion's Heart

logo lionsheart

Maty drogowe w porcie morskim – przykłady wykorzystania

maty drogowe port

Maty drogowe to produkty o szerokim potencjale zastosowania. Służą nie tylko do budowy dróg tymczasowych czy też do zabezpieczania podłoża na czas eventów. Rozwiązanie te stosuje się również na terenie portu morskiego. Jako Lion’s Heart współpracujemy z klientami z tego sektora. Poznaj przykłady wykorzystania wysokiej jakości mat drogowych w portach morskich.

Kluczowe atuty mat drogowych

Maty drogowe posiadają wiele atutów. Przede wszystkim są bardzo uniwersalne, dzięki czemu z powodzeniem można stosować je w wielu sytuacjach. Dobrej jakości mata jest w stanie przenosić duże obciążenia, co pozwala na poruszanie się po niej ciężkich pojazdów. Właściwie wykonana droga zapewni bezpieczeństwo eksploatacji w dłuższej perspektywie. Maty wykorzystywane są także jako podłoże pod składowanie ciężkich towarów lub różnego rodzaju konstrukcje. Do ich głównych atutów należą: wysoka wytrzymałość eksploatacyjna, odporność na duże obciążenia, prosty montaż i demontaż oraz stabilność. Właśnie dlatego wykorzystywane są m.in. w portach morskich.

Zastosowanie mat drogowych w porcie morskim

Maty drogowe coraz chętniej wykorzystywane są w portach morskich zarówno w dłuższej perspektywie, jak i jako doraźna pomoc w sytuacji podbramkowej. Na bazie dotychczas współprac i obserwacji rynku wybraliśmy podstawowe zastosowania dla oferowanych przez nas mat drogowych w portach morskich.

Wzmocnienie terenu nabrzeża

Jednym z kluczowych zastosowań tego typu produktów jest wzmocnienie terenu nabrzeża. Każde nabrzeże ma swoje ograniczenia użytkowe związane m.in. z maksymalnym obciążeniem. Zastosowanie mat drogowych pozwala na wzmocnienie infrastruktury portowej oraz bezpieczne użytkowanie nabrzeża m.in. przy wyładunku i załadunku ciężkich towarów, oraz wtedy, gdy na nabrzeże muszą podjechać ciężkie pojazdy.

Budowa dróg dojazdowych w obrębie portu

Oczywiście jednym z podstawowych zastosowań tego typu mat jest budowanie dróg dojazdowych. Te stosuje się również w obrębie portu. Służą do wytyczania tras przemieszczania się pojazdów przewożących ładunki i kontenery. Drogi tego typu mogą mieć charakter zmienny i uzależnione jest to m.in. od sezonowości towarów składowanych w porcie morskim oraz realnych potrzeb osób zarządzających. Na szczęście maty drogowe montuje i demontuje się bardzo sprawnie, a nasi eksperci od A do Z zadbają prawidłowe przeprowadzenie całego procesu.

Wyznaczenie dodatkowych miejsc składowania

W porcie morskim może dojść do sytuacji, w której niezbędne będzie wyznaczenie dodatkowych miejsc do składowania towarów i kontenerów. Dzieje się tak m.in. w przypadku nadwyżki ładunków lub podczas wyłączenia z użytkowania części terenów składowych na czas prowadzonych prac remontowych. Wówczas nieocenionym wsparciem okazują się maty drogowe. Dzięki nim można przygotować podłoże do składowania. Z jednej strony maty będą dobrze przenosić obciążenia, a z drugiej zabezpieczą podłoże właściwe przed uszkodzeniami. Poza zabezpieczeniem terenu do składowania, produkty te wykorzystuje się również przy budowie dróg dojazdowych do danego miejsca. To bezpieczne i skuteczne rozwiązanie.

Przewóz gabarytów

Płyty i maty drogowe wykorzystywane są również doraźnie przy przewozie gabarytów. Tego typu transporty w portach morskich spotyka się dość często. Dotyczy to przewozu m.in.: elementów turbin wiatrowych, elementów dużych maszyn dla sektora wydobywczego, kadłubów jachtów, suwnic, transformatorów, generatorów itd. W takiej sytuacji dostępna infrastruktura drogowa może nie być wystarczająca. Aby zabezpieczyć ją przed zniszczeniami i zapewnić bezpieczny transport ładunków ponadnormatywnych, stosuje się wysokiej jakości maty drogowe. Dzięki nim można usprawnić prowadzone prace oraz zaoszczędzić na konieczności przeprowadzania ewentualnych prac remontowych i przebudowy dróg.

Zabezpieczenie na czas prac budowlanych i remontowych

Na terenie portu morskiego prowadzi się różnego rodzaju inwestycje i remonty. Na czas prac budowlanych warto zabezpieczyć istniejąca infrastrukturę, w tym m.in. drogi i ciągi piesze. W tym celu stosuje się maty drogowe. Z jednej strony umożliwią one poruszanie się pojazdów ciężkich z materiałami budowlanymi, a z drugiej zabezpieczą chodniki i drogi przed ewentualnymi uszkodzeniami. Pozwala to na zoptymalizowanie kosztów oraz skrócenie czasu prowadzonej inwestycji.

Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem

Powyżej przedstawiliśmy kilka wybranych obszarów, w których maty drogowe znajdują zastosowanie na terenie portu morskiego. Oczywiście jest ich znacznie więcej. Jeżeli zastanawiasz się, czy w danej sytuacji nasz produkt znajdzie zastosowanie, to zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem. Sprawdzimy Twoje potrzeby, określimy zasadność wykorzystania mat drogowych w danym przypadku oraz pomożemy Ci w ich wyborze, montażu i demontażu. Jako Lion’s Heart oferujemy kompleksowe usługi w tym zakresie. Zapraszamy do kontaktu.