Lion's Heart

logo lionsheart

Drogi tymczasowe – zastosowanie przy realizacji projektów deweloperskich

budowa osiedla montaz drog dojazdowych

Realizacja każdego projektu deweloperskiego wymaga odpowiedniego przygotowania terenu budowy. Grunt pod osiedle mieszkaniowe musi być zabezpieczony, tak aby swobodnie mogła się po nim poruszać ekipa budowlana. Niezbędne jest także stworzenie komfortowych warunków dojazdu na miejsce prac budowlanych dla sprzętu ciężkiego. Stąd na inwestorze ciąży obowiązek montażu paneli drogowych i budowy dróg tymczasowych, dzięki którym wynajęta firma wykonawcza sprawnie, szybko i bezpiecznie zrealizuje swoje zadania.

Montaż paneli drogowych – doskonały sposób zabezpieczenia gruntu na placu budowy

Wiele inwestycji deweloperskich realizowanych jest na niełatwym terenie, a ekipa wykonawcza często musi borykać się z bardzo trudnymi warunkami pracy. Niejednokrotnie powierzchnia, na której w przyszłości ma powstać osiedle mieszkaniowe, jest nierówna, a grunt grząski. Podczas prac na błotnistym i pofałdowanym gruncie nieocenione okazują się panele drogowe. Ich montaż to doskonała metoda, aby zabezpieczyć plac budowy i poradzić sobie z problemem nierównego terenu. Co więcej, decydując się na wynajem paneli drogowych inwestor nie ponosi kosztu zakupu płyt, ich transportu czy składowania.

Rodzaje i właściwości paneli drogowych

Atrakcyjną alternatywę dla płyt betonowych, kruszywa czy żwiru stanowią panele drogowe z drewna, aluminium bądź tworzywa sztucznego. Wybór pomiędzy nimi powinien uwzględniać specyfikę terenu, na którym będą układane płyty ,oraz założenia zawarte w projekcie budowlanym. Warto, aby inwestor, podejmując ostateczną decyzję o wyborze paneli, zdał się na opinie specjalistów i skorzystał z ich doradztwa. Firma oferująca usługi montażu paneli zatrudnia fachowców, którzy służą pomocą przy wyborze płyt i – dokonując oceny właściwości gruntu – wskażą rozwiązanie optymalne dla jego specyfiki. Każda z płyt (niezależnie od materiału wykonania) posiada budowę modułową, dzięki czemu panele mogą posłużyć do zabezpieczenia gruntu lub wyznaczenia dróg o dowolnym kształcie.

Droga dojazdowa dla sprzętu ciężkiego – zadbaj o komfort obsługi maszyn budowlanych!

Drogi dojazdowe montowane na czas realizacji projektu budowlanego są niezbędne podczas pracy ekipy wykonawczej przy dużych inwestycjach budowlanych. Bez nich trudno by było dowieźć na miejsce powstawania nowego osiedla mieszkalnego materiały budowlane czy wprowadzić na nie ciężkie maszyny. Droga tymczasowa z paneli ułatwia swobodne poruszanie się dźwigom, koparkom, koparko-ładowarkom, spycharkom czy wywrotkom, a jej montaż to sposób na przyspieszenie realizacji projektu deweloperskiego. Dlatego warto skorzystać z oferty firmy świadczącej tego rodzaju usługi, na przykład wsparcia fachowców z Lion’s Heart. Decydując się na pomoc specjalistów z branży paneli drogowych, inwestor może liczyć na pomoc nie tylko w zakresie montażu paneli, ale także wyboru optymalnego rozwiązania. Ma również możliwość skorzystania z odpowiednio przystosowanego taboru pojazdów, które przetransportują płyty na miejsce budowy.

Odpowiedni projekt dróg dojazdowych

Drogi tymczasowe – podobnie jak zwykłe, po których codziennie przemieszczają się samochody czy jednoślady – muszą spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Choć na placu budowy ruch pojazdów jest dużo mniej intensywny, tu również zdarzają się kolizje. Ich następstwem bywa zniszczenie lub uszkodzenie bardzo kosztownego sprzętu ciężkiego, wykorzystywanego do prac budowlanych. Karambol może stwarzać zagrożenie również dla prowadzących pojazdy, skutkując poważnymi obrażeniami wymagającymi długotrwałego leczenia i kosztownej rehabilitacji. Stąd niezwykle ważny jest przemyślany projekt drogi dojazdowej. Aby zapobiec groźnym zdarzeniom na drodze dwukierunkowej, warto zaplanować miejsce, w którym ciężki sprzęt budowlany będzie zawracał. Alternatywę dla takiego rozwiązania stanowi montaż dwóch dróg tymczasowych, tak aby na każdej z nich  odbywał się ruch jednostronny.Inwestycja w wytrzymałe panele drogowe i doskonale zaplanowane drogi tymczasowe to konieczny warunek sprawnej realizacji projektu deweloperskiego. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, aby budowa osiedla mieszkaniowego przebiegła szybko, bezpiecznie i w warunkach komfortowych dla ekipy wykonawczej.